Nowe samochody chicagowskiej policji

Patrolowe SUV-y wyposażone w nowe technologie już od czwartku pomagają zwalczać przestępczość w Chicago. W pierwszej transzy na ulice trafiło 40 pojazdów.

Docelowo do 2018 r. na patrole ma wyjeżdżać 500 takich samochodów wyposażonych w specjalne światła i komputery przenośne pozwalające na podgląd baz danych, kamer monitoringu czy map wyświetlających informacje o przestępstwach w czasie rzeczywistym – wszystko po to, by usprawnić wytropienie przestępcy.

Samochody, modele Explorer i Interceptor marki Ford, wyprodukowano w fabryce w Chicago mieszczącej się przy 12600 S. Torrence Ave. Na ten cel miasto pożyczyło 25 mln dolarów.

Władze Chicago coraz częściej sięgają po nowe technologie, by ograniczyć przestępczość w mieście. W dzielnicach Englewood i Harrison systemy ShotSpotter nasłuchują i informują, gdzie padają strzały. Są też kamery reagujące na strzelaniny i obracające się w odpowiednim kierunku, by zarejestrować zdarzenie. Jak twierdzą policjanci, w okolicach, gdzie montuje się nowoczesny sprzęt, spada liczba strzelanin i zabójstw, co z kolei wzmacnia morale funkcjonariuszy.
(as)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*