Niska frekwencja w prawyborach w Illinois

Mieszkańcy stanu Illinois idą dziś do wyborczych urn, ale jak wskazują sondaże idą w mniejszości. Frekwencja w prawyborach do wielu federalnych, stanowych i powiatowych urzędów może okazać się wyjatkowo niska i może nie przekroczyć nawet 20 proc.

Lokale wyborcze czynne są w dniu prawyborów w godzianch od 6 rano do 7 wieczorem. Jak mówi rzecznik prasowy Chicago Board of election Jim Allen w porannych godzinach w niektórych punktach wyborczych pojawiły się zaledwie dwie osoby.

Lista kandydatów i stanowisk do obsadzenia jest długa. Zwycięzcy prawyborów otrzymają nominacje swojej pratii do wyścigu w wyborach generalnych w listopadzie.

Mieszkańcy Illinois wybierają m.in.: senatora USA, kongresmanów, gubernatora, prokuratora generalnego Illinois, sekretarza stanu, skarbnika stanu, kontrolera finansow stanu, stanowych senatorow i posłów a także, urzedników na stanowiska powiatowe i sędziowskie.

Przez cały dzień czynna jest specjalna infolinia: 312.269.7870. Informacje nt. procedur wyborczych oraz adresy lokali wyborczych, mozna znalezc na stronach internetowych wladz wyborczych: www.chicagoelections.com.

Mieszkancy przedmieść powiatu Cook moga uzyskać informacje na stronie: www.voterinfonet.com lub dzwoniąc pod numer: 312.603.0906.

MNP (inf.wł)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*