Niesłusznie aresztowani pozywają miasteczko Fox Lake

Charles Joseph Gliniewicz fot.Lake County Sheriff’s Office

Dwaj mężczyźni aresztowani w 2015 r. w związku ze śmiercią policjanta Joe Gliniewicza złożyli pozew przeciwko miasteczku Fox Lake. W marcu prawie identyczny pozew złożyli dwaj inni mężczyźni, również omyłkowo zatrzymani w związku z tą budzącą kontrowersje sprawą.

Miguel Gonzales i Hector Ramos złożyli w sądzie federalnym pozew przeciwko miasteczku Fox Lake. Mężczyźni twierdzą, że zostali niesłusznie aresztowani i przesłuchiwani w związku z podejrzeniami o zamordowanie policjanta z Fox Lake porucznika Joe Gliniewicza.

Gliniewicz zginął w wyniku postrzału 1 września 2015 r., a na chwilę przed śmiercią zgłosił dyspozytorowi, że ściga trzech podejrzanych mężczyzn. Policja podjęła szeroko zakrojone poszukiwania sprawców, a Gliniewicz został pochowany jako poległy na służbie bohater. Dalsze śledztwo wykazało, że policjant był zamieszany w defraudacje finansowe i popełnił samobójstwo, a morderstwo zostało upozorowane.

O zbrodni i poszukiwaniach sprawców Gonzales i Ramos dowiedzieli się z telewizji, w pokoju hotelowym w Kolorado, gdy zobaczyli na ekranie otoczony przez policjantów i antyterrorystów wynajmowany przez siebie dom. Mężczyźni wrócili do Illinois, gdzie zostali aresztowani jako podejrzani o zamordowanie porucznika Gliniewicza.

Jak czytamy w pozwie, aresztowanie i policyjne przesłuchanie spowodowało u niesłusznie zatrzymanych szkody psychiczne, w związku z czym domagają się od Fox Lake finansowego zadośćuczynienia za poniesione krzywdy. W marcu br. dwóch innych mężczyzn zatrzymanych w sprawie śmierci Gliniewicza wniosło do sądu prawie identyczny pozew, również domagając się odszkodowania.
(gd))

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*