Niecodzienne uprowadzenie w Humboldt Park

Niecodzienne uprowadzenie w Humboldt Park

Mieszkaniec Humboldt Park przebywa w areszcie bez możliwości wyjścia na wolność po zapłaceniu kaucji. Prokuratura zarzuca mu uprowadzenie i napastowanie seksualne kobiety, którą następnie nie tylko odwiózł do domu, ale także zostawił jej swój numer telefonu. 

27-letni Daniel M. Garcia zamieszkały w okolicy 3200 West Evergreen Avenue  odpowie przed sądem za uprowadzenie i napastowanie seksualne kobiety oraz kradzież samochodu. 29-letnia ofiara zeznała, że w piątkowy wieczór uczestniczyła w pokazie mody w śródmieściu Chicago.

Wracając zatrzymała się na stacji benzynowej w okolicy 4000 North Pulaski. Gdy towarzyszący jej mężczyzna wysiadł, by pobrać paliwo, do samochodu wsiadł Garcia, który natychmiast odjechał.

Porywacz udał się w ustronne miejsce, gdzie dusząc ofiarę i grożąc użyciem broni napastował ją seksualnie. Następnie odwiózł ją do domu, zatrzymując się w banku w Orland Park, by z karty debetowej ofiary wybrać 100 dolarów.

− Możemy się dogadać − powiedział  Garcia kobiecie, podając jej swój numer telefonu i odjeżdżając jej samochodem. Ofiara niezwłocznie o incydencie powiadomiła policję. Wczesnym rankiem w sobotę Garcia został zatrzymany i aresztowany w Orland Park. (ak)

Na zdjęciu: Daniel Garcia  fot.Cook County Sheriff’s office photo

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*