Nie przyznaje się, że chciał zabić burmistrza Emanuela

fot.geralt/pixabay.com

fot.geralt/pixabay.com

29-letni mieszkaniec Glen Ellyn, który na Facebooku odgrażał się, że zastrzeli burmistrza Rahma Emanuela i innych chicagowskich polityków, nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów.  Mohammad Waqas Khan twierdzi, że zamieszczone wpisy były tylko tekstem piosenki.

Teksty, opublikowane w maju, grożą Emanuelowi i innym osobom „zagładą i potępieniem” oraz zapowiadają atak, „który będzie długo pamiętany”.

Khan, z zawodu kierowca w serwisie pasażerskim Uber,  wysłuchał  aktu oskarżenia 30 lipca  w federalnym sądzie rejonowym w Chicago. Akt oskarżenia stawia m.in.  zarzuty pogróżek zamieszczonych w mediach elektronicznych.

Adwokat oskarżonego oświadczył podczas przesłuchania w sądzie, że zamieszczonych przez jego klienta tekstów nie należy traktować poważnie, ponieważ są to słowa do utworu muzycznego w stylu rap. Jednak sędzia federalny Jeffrey Cole stwierdził, że wpisy w ogóle nie wyglądają na raperski tekst.

Asystent rejonowego prokuratora federalnego wyraził przypuszczenie, iż może  Khan jest chory psychicznie, ale się nie leczy.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*