Nie podszywaj się pod inwalidę. Władze wypowiadają wojnę oszustom parkingowym

Nie podszywaj się pod inwalidę. Władze wypowiadają wojnę oszustom parkingowym

Władze miasta Chicago zaostrzyły akcję przeciwko kierowcom, którzy nie płacą za parkingi bezprawnie używając plakietek dla osób niepełnosprawnych.

fot. Peter Dutton/Flickr

fot. Peter Dutton/Flickr

Pracownicy miejscy wkładają  pisemne ostrzeżenia za wycieraczki aut z plakietkami dla inwalidów. Ostrzeżenia wyglądają jak mandaty, ale nimi nie są. Przypominają i ostrzegają natomiast, że od nowego roku w Illinois wchodzą w życie zaostrzone przepisy dotyczące plakietek dla niepełnosprawnych kierowców. Właściciele czterech kółek, którzy używają cudzych plakietek inwalidzkich będą surowo karani. Przyłapanie po raz drugi na oszustwie będzie traktowane przez wymiar sprawiedliwości nie jako wykroczenie (misdemeanor), ale jako poważne przestępstwo (felony).

Parkowanie na ulicach metropolii przez osoby podszywające się pod inwalidów kosztuje władze miasta miliony dolarów. Firma dzierżawiąca chicagowskie parkometry wystawia ratuszowi słone rachunki za oszustów podszywających się pod niepełnosprawnych. Okazuje się, że spora liczba korzystających z tego przywileju może normalnie  się poruszać, a z miejsc zarezerwowanych dla inwalidów i zwolnienia ich z opłat –  korzysta nielegalnie.  

Alicja Otap

a.otap@związkowy.com

Categories: Chicago

Comments

  1. John
    John 20 sierpnia, 2013, 15:29

    Chicago goni w piętkę. Następny bankrut na liście. Grabić kasę jak tylko się da.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*