Nie masz naklejki? Unikaj Woodfield Mall

naklejka

Jak wynika z raportów policyjnych, jeśli nie masz ważnej naklejki na tablicy rejestracyjnej, po wizycie w centrum handlowym do sumy, którą wydałeś na zakupy, prawdopodobnie dodasz policyjny mandat.

Departament policji w podchicagowskim Schaumburgu, za brak aktualnej naklejki na tablicy rejestracyjnej pojazdu, ukarał w zeszłym miesiącu 816 kierowców. Co zastanawiające, większość z nich parkowała na parkingach popularnego centrum handlowego Woodfield Mall.

Policja z Schaumburga potwierdza, że za to wykroczenie wypisała o 23 proc. więcej mandatów niż w styczniu zeszłego roku oraz, że dyrekcja Woodfield Mall podpisała z departamentem policji umowę zezwalającą na patrolowanie parkingów centrum handlowego.

Przypominamy, że posiadanie aktualnej naklejki na tablicę rejestracyjną jest wymagane przez przepisy stanowe, a jej brak jest wykroczeniem. Wzrost liczby kar za brak naklejek jest pośrednio wynikiem stanowego impasu budżetowego. Pozbawione funduszy biuro sekretarza stanowego zaprzestało wysyłania listownych powiadomień o konieczności odnowienia samochodowej rejestracji, by zaoszczędzić na opłatach pocztowych.

(gd)

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*