Nie będzie strajku pracowników Skywaya

fot.Dwayne/Wikipedia

fot.Dwayne/Wikipedia

Pracownicy obsługujący popularny przejazd Skyway, po zagrożeniu mającym odbyć sie w weekend strajkiem,  podpisali porozumienie z pracodawcą. Strajku nie będzie, pracownicy Skywaya przygotowują się na wzmożony ruch podczas długiego weekendu. 

Nowe kontrakty pracownicze zostały podpisane w środę 2 września. Gwarantują 30 pracownikom firmy Skyway Concession Company podwyżki, świadczenia pracownicze oraz zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin. Jednocześnie ograniczają możliwość zatrudniania przez firmę pracowników sezonowych.

Poprzednie kontrakty wygasły z końcem sierpnia. Pracownicy nie godzili się na proponowane przez pracodawcę warunki, argumentując, że praca w niepełnym wymiarze godzin, z płacą w wysokości 11 dol. za godzinę, bez świadczeń ubezpieczeniowych i emerytalnych, jest sprzeczna z zasadami zatrudnienia gwarantowanymi przez związki zawodowe.

Pracodawca ugiął się dopiero pod presją związkowców i w obliczu przygotowywanego strajku. W związku z osiągniętą ugodą, podróżujący w czasie długiego weekendu mogą bez obaw przejechać przez malowniczy most.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*