Nie będzie siedziby Amazona w Chicago

Nie będzie siedziby Amazona w Chicago

Wyścig o drugą siedzibę firmy Amazon zakończył się porażką dla Chicago. Prestiżowe lokalizacje i dziesiątki tysięcy miejsc pracy powędrują do Nowego Jorku oraz Wirginii.

Mimo zabiegów Wietrznego Miasta i wysiłków burmistrza Rahma Emanuela Chicago przegrało wyścig o budowę drugiej siedziby korporacji Jeffa Bezosa. Firma Amazon ogłosiła we wtorek 13 listopada, że zamiast jednego gigantycznego ośrodka zbuduje dwa – w dzielnicy Long Island City w nowojorskim Queens oraz w Crystal City w powiecie Arlington w stanie Virginia, niedaleko stołecznego Waszyngtonu. W obu miastach powstanie po 25 tys. nowych miejsc pracy.

Dodatkowo firma ogłosiła, że otworzy nowe centrum dystrybucyjne w Nashville zatrudniające pięć tysięcy osób.

Ta decyzja oficjalnie kończy konkurencję między 238 amerykańskimi miastami i regionami o 50 tys. miejsc pracy. Zgodnie z przewidywaniami borykające się z kłopotami finansowymi Chicago nie sprostało wymogom atrakcyjnych zachęt finansowych ze strony miasta i stanu.

Główna amerykańska siedziba firmy znajduje się w Seattle w stanie Waszyngton.

(jm)

fot.JUSTIN LANE/EPA-EFE/REX/Shutterstock

Categories: Chicago

Comments

  1. dosmucacz
    dosmucacz 13 listopada, 2018, 16:12

    Pomimo swojego lewactwa Bezos myśli realnie. Gdzie w Chicago znajdzie ktoś 50000 pracowników? Prawdopodobnie konieczna byłaby rekrutacja wśród członków gangów.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*