Nie będzie podwyżek za przejazdy miejską komunikacją CTA

fot.Steven Vance/Flickr

fot.Steven Vance/Flickr

Już ósmy rok z rzędu chicagowskie linie tranzytowe nie podniosą opłat za przejazdy i nie ograniczą połączeń – informują władze CTA.

Redukcję funduszy stanowych i spadek liczby podróżujących CTA zdołały zrównoważyć długoterminowymi umowami na paliwo i dodatkowym dochodem niepłynącym z opłat za przejazdy – tak skomentował ujawniony niedawno 1,54 mln dol. budżet szef finansów CTA, Jeremy Fine.

Liczba osób korzystających z przejazdów CTA spadła w 2016 poniżej 500 mln, co oznacza 3,2-procentowy spadek i najniższy poziom w ciągu 6 lat. Liczba podróżujących autobusem spadła o ponad 5 proc., podczas gdy podróżujących pociągiem – o 0,7 procent. Najwięcej, bo aż 546 mln korzystających z komunikacji miejskiej było w 2012 roku.

Władze CTA spodziewają się, że zgodnie z ogólnokrajowym trendem, w przyszłym roku liczba podróżujących komunikacją miejską będzie nadal spadać. Jest to związane ze zwiększoną popularnością firm oferujących przejazdy na zawołanie, takich jak Uber i Lyft, a także historycznie niskimi cenami benzyny.

(jm)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*