Nicholas Pritzker sprzedaje swoje nieruchomości w Chicago i okolicach

Nicholas Pritzker sprzedaje swoje nieruchomości w Chicago i okolicach

Rodzina Pritzkerów z Chicago należy do najbogatszych w Stanach Zjednoczonych i mieści się w czołówce miliarderów na liście Forbesa. Do niej należą hotele Hyatt i konglomerat kompanii produkcyjnych i usługowych Marmon Group. Jest również właścicielem Superior Bank w Chicago, biura kredytowego Trans Union i statków wycieczkowych Royal Carribbean.

fot.thomasgorman.bairdwarner.com

Wystawiony na sprzedaż dom w Gold Coast fot.thomasgorman.bairdwarner.com

Każdy z członków rodziny ma własne zajęcia. Na przykład Penny Pritzer sprawuje obecnie stanowisko sekretarza federalnego Departamentu Handlu, a Gigi Pritzker właśnie ogłosiła zamiar stworzenia nowego studia filmowego wspólnie z producentem Robertem Simondsem.

Każde z rodzeństwa mieszka w luksusowej rezydencji. „Chicago Tribune” informuje, że Nicholas Pritzker, główny szef Hyatt Development Corp.,  wystawił na sprzedaż swój dom na chicagowskim Gold Coast za niecałe 10 mln dolarów.

Pritzker jest również właścicielem liczącej 7325 stóp kw. rezydencji położonej nad jeziorem Michigan w 40-akrowym parku w miejscowości Covert w stanie Mcihigan, którą wystawił na sprzedaż w 2010 roku. Rezydencję tę można obecnie kupić za jedyne 3,9 mln dolarów.

W domu o powierzchni 7884 stóp kw. na Gold Coast jest pięć i pół łazienki, cztery kominki, biblioteka, pokój zabaw dla dzieci, ogród na dachu i oddzielny dom dla służby. Jest to trzecia najwyżej wyceniona nieruchomość na chicagowskim rynku. Drożej, bo 18,75 mln dol. trzeba zapłacić za dwa i pół raza większy dom filantropki Ann Lurie i za luksusowe mieszkanie przy 118 Erie Street, wystawione na sprzedaż za blisko 11 mln dolarów.

Nicholas Pritzer nie ujawnił powodu sprzedaży obu rezydencji.

(eg)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*