Nerwicy i cukrzycy nie wyleczysz marihuaną

fot.Daniel Karmann/EPA

fot.Daniel Karmann/EPA

Rada doradcza stanu Illinois nie zatwierdziła w poniedziałek wniosków o dopuszczenie  medycznej marihuany w leczeniu cukrzycy i nerwicy lękowej. Członkowie rady poszerzyli natomiast listę chorób leczonych marihuaną o m.in. zespół jelita drażliwego.

W skład rady wchodzą pacjenci, lekarze, pielęgniarki i farmaceuci. W trakcie poniedziałkowej sesji członkowie rady dyskutowali i głosowali nad potencjalnym rozszerzeniem listy schorzeń leczonych medyczną marihuaną.

Na liście proponowanych do marihuanowej terapii chorób znalazł się m.in. zespół jelita drażliwego, natomiast wpisanie na nią zespołu stresu pourazowego (PTSD) będzie wymagało przedstawienia dodatkowych badań.

Członkowie rady odrzucili wnioski o leczenia marihuaną cukrzycy i nerwicy lękowej. Głosowanie rady doradczej to pierwszy krok do rozszerzenia listy chorób, których symptomy mogą być łagodzone lub leczone medyczną marihuaną. Zatwierdzone przez radę wnioski zostaną następnie rozpatrzone przez Stanowy Departament Zdrowia Publicznego (Illinois Department of Public Health).

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*