Neonazistowskie plakaty w Hyde Park

Neonazistowskie plakaty w Hyde Park

Plakaty o treściach neonazistowskich pojawiły się na słupach i w skrzynkach pocztowych w dzielnicy Hyde Park, w okolicy Uniwersytetu Chicagowskiego. Za ich rozwieszenie odpowiada organizacja białych supremacjonistów Identity Evropa, uznawana za grupę neonazistowską, siejącą nienawiść rasową.

Antysemiskie i rasistowskie plakaty pojawiły się na słupach, latarniach i w skrzynkach pocztowych w chicagowskiej dzielnicy Hyde Park, w okolicy Uniwersytetu Chicagowskiego. Plakaty zostały usunięte przez mieszkańców. Nie wiadomo, kto je rozwiesił, ale promowały działalność neonazistowskiej organizacji Identity Evropa, uznanej za grupę białych supremacjonistów, wzywającą do nienawiści rasowej.

To nie pierwszy przypadek pojawienia się neonazistowskich ulotek i plakatów w dzielnicy Hyde Park. W grudniu 2016 r. naklejki o treściach rasistowskich znaleziono na terenie Uniwersytetu Chicagowskiego, a w lutym 2017 r. plakaty promujące organizację Identity Evropa pojawiły się na terenie uniwersyteckiego kampusu.
(gd)

Na zdjęciu: Hyde Park fot.Wikipedia

Categories: Chicago

Comments

  1. JJJ
    JJJ 19 września, 2018, 13:20

    No i co w tym zlego? jest to absolutnie zgodne z pierwsza porawka. jeden nie lubi zupy pomidorowej, drugi nie lubi czarnych czy zoltych.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*