Nauczyciele wydają tysiące na walkę z Brucem Raunerem

Nauczyciele wydają tysiące na walkę z Brucem Raunerem

Nauczyciele z Illinois przekazali 325 tys. dolarów na rzecz organizacji, która za cel stawia sobie pokonanie Bruce’a Raunera w gubernatorskim wyścigu. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na negatywne reklamy, w których republikański oponent Pata Quinna, przedstawiany jest jako człowiek, „któremu nie można ufać”.

Bruce Rauner fot.Bruce Rauner Facebook

Bruce Rauner fot.Bruce Rauner Facebook

Jak informuje stacja NBC5, na konto komitetu Illinois Freedom PAC, czyli tzw. super PAC-a, który aktywizuje wyborców do głosowania przeciwko republikańskiemu kandydatowi na gubernatora stanu Illinois, 18 czerwca wpłynęło 325 tys. dolarów. Tę pokaźną sumę przekazała Illinois Federation of Teachers COPE, stanowa organizacja skupiająca nauczycieli i pedagogów. Kilka dni wcześniej 300 tys. dolarów przekazali pracownicy stanowi, powiatowi i miejscy skupieni w podobnej federacji.

Działający pod hasłem „Bruce’owi Raunerowi nie można ufać” super PAC pieniądze przeznaczy na spoty reklamowe, atakujące przedsiębiorcę.

Republikański milioner z Winnetki 4 listopada zmierzy się w wyborczym pojedynku z dotychczasowym gubernatorem Illinois, demokratą Patem Quinnem. Obaj politycy nie marnują czasu i przed listopadowymi wyborami starają się zebrać jak najpokaźniejsze sumy na wyborczą walkę, która  w dużej mierze toczyć będzie się w mediach.

Rauner, który dysponuje pokaźnym majątkiem, tylko od marca zgromadził ponad 8 mln dolarów, w tym pokaźną wpłatę od Kena Griffina, założyciela jednego z największych w kraju funduszy hedgingowych.

Quinn do tej pory uzbierał około 1,3 mln dolarów. Demokrata cieszy się poparciem największych związków zawodowych, które w Raunerze postrzegają poważne zagrożenie dla swej przyszłości, i które hojnie wspierają Quinna.

(mp)

Categories: Chicago, Wybory 2014

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*