Nauczyciele grożą strajkiem 11 października

fot.Tannen Maury/EPA.

fot.Tannen Maury/EPA.

Związek zawodowy nauczycieli ustalił wstępną datę strajku na 11 października.

Kuratorium nadal negocjuje z nauczycielami świadczenia zdrowotne, pensje i podwyżki. Nauczyciele chcą, by burmistrz Rahm Emanuel znalazł środki na finansowanie dla chicagowskich szkół publicznych. Z kolei kuratorium ma nadzieję, że nauczyciele wykażą się dobrą wolą przy stole negocjacyjnym i że nie ucierpią przy tym uczniowie.

Kuratorium dodaje, że na wypadek strajku przewiduje plan awaryjny, który zapewni tysiącom uczniów opiekę i posiłek.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. Stasiu
  Stasiu 1 października, 2016, 09:28

  Tak naprawde jedyne co negociuja to obnizki. Ewentualna podwyzka bedzie ujemna ze wzgledu na wyzsze koszta ubezpieczenia i zwiekszonej kontrybujcji pedagogow do planu emerytalnego. Wiec nie piszmy o podwyzkach ktorych nie bylo od 3 lat i nie bedzie. Nie mowmy ze biale jest czarne bo to jest nieprawda. A nawiasem mowiac jak to jest ze dla policjanotow i strazakow pieniadze zawsze sa ( otrzymali nowe kontrakty) a dla nauczycieli nigdy nie ma. Policjant po 2 latach zarabia wiecej niz nauczyciel po 10. No przeciez to sa jaja.Ale nikt sie tym ne burzy, nikt nie pisze ze zaduzo zarabiaja, tylko nauczyciele ciagle sa na cenzurowanym.W komunizmie wszyscy wiedzieli ze prasa klamie, a w kapitalizmie chyba pisze tylko prade.

  Reply this comment
 2. Normals
  Normals 1 października, 2016, 15:53

  Jezeli juz komentujesz to zgodnie z prawda i faktami .Biedni nauczyciele zarabiaja mniej od policjantow ?To prosze Cie bardzo ,oto fakty :srednie zarobki policjanta w Chicago $55,548 a srednia pensja nauczyciela w Chicago Public Schools to $56,300 (dane z 29 sierpnia 2016).
  http://www1.salary.com/IL/Chicago/Public-School-Teacher-Salary.html

  Reply this comment
  • Stasiu
   Stasiu 1 października, 2016, 16:34

   Webside ktory pani zamiescila jest czesciowo prawda. Nauczycciel zarabia 56 tysiecy rocznie , ale nie calkiem. Zalanczam informacje z departamentu policji o ich zarobkachhttp://directives.chicagopolice.org/forms/CPD-61.400.pdf:

   Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*