Nauczyciel zaatakowany podczas lekcji

Nauczyciel zaatakowany podczas lekcji

Nauczyciel zastępczy został zaatakowany i zraniony przez uczniów podczas prowadzenia lekcji w szkole podstawowej w podchicagowskim Matteson. W wyniku odniesionych obrażeń Leonardowi Fourte grozi utrata wzroku w lewym oku.

Dr Fourte, były dyrektor szkoły i emerytowany pedagog z ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, pracujący dorywczo jako nauczyciel zastępczy, został zraniony przez agresywnych uczniów podczas prowadzenia lekcji.

Do zdarzenia doszło 9 maja w szkole podstawowej Colina Powella w Matteson na południowym przedmieściu Chicago. Dr Fourte powiedział stacji CBS2, że usiłował bez powodzenia prowadzić zajęcia lekcyjne w klasie, w której znajdowało się około 40 niezdyscyplinowanych uczniów.

Jak stwierdził Fourte, w klasie panował chaos i hałas; uczniowie opuszczali swoje miejsca, chodzili po pomieszczeniu nie zwracając uwagi na nauczyciela. Zdesperowany Fourte wezwał na pomoc dyrekcję szkoły. Po interwencji na chwilę zapanował spokój, po czym ktoś rzucił w kierunku nauczyciela ciężkim przedmiotem, który trafił pedagoga w lewe oko.

Ranny nauczyciel trafił do szpitala. W wyniku odniesionych obrażeń Fourte grozi utrata wzroku w lewym oku. Pedagog nosi opatrunek na uszkodzonym oku i zmaga się z ogromnym bólem, a także traumą psychiczną.

Dyrekcja szkoły Powella oświadczyła, że śledztwo w sprawie ataku na nauczyciela prowadzi policja Matteson.

(ao)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*