Nauczyciel z zarzutem DUI po potrąceniu dzieci

fot.geralt/pixabay.com

fot.geralt/pixabay.com

Nauczyciel, który we wtorek rano potrącił dwie siostry w wieku 7 i 14 lat idące do szkoły i uciekł z miejsca wypadku, usłyszał zarzut jazdy pod wpływem substancji odurzających – informuje policja i Chicago Public Schools (CPS).

26-letni Matthew Lucchini to nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej im. Josephine Locke. Mężczyzna potrącił dzieci na przejściu dla pieszych przy North Austin Avenue ok. 8 rano. W okolicy znajduje się Chicago Academy High School i Chicago Academy Elementary School.

Młodsza z sióstr, Ava Oquendo, trafiła w ciężkim stanie do Advocate Lutheran General Hospital. Starsza, Jazmine, doznała drobnego urazu w kostkę.

Lucchini, mieszkaniec Naperville, zbiegł z miejsca wypadku, ale wkrótce i tak został aresztowany. Usłyszał zarzuty popełnienia kilku wykroczeń, m.in. jazdy pod wpływem alkoholu (DUI), ucieczki z miejsca wypadku czy nieustąpienia pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Władze CPS wydały oświadczenie, że „bardzo poważnie traktują zarzuty niezgodnego z prawem działania swoich pracowników”.

(as)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*