„Nasze miasto, nasze bezpieczeństwo” w weekend Memorial Day

 

W przeddzień wydłużonego weekendu Memorial Day, tradycyjnie rozpoczynającego sezon letni, a wraz z nim wzrost przestępczości w Chicago, burmistrz Lori Lightfoot ogłosiła plan zwalczania przemocy pod hasłem „Nasze miasto, nasze bezpieczeństwo” („Our City, Our Safety”).

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, w której obok burmistrz uczestniczył szef chicagowskiej policji Eddie Johnson oraz działacze społeczni, Lori Lightfoot przedstawiła ponad sto programów i wydarzeń dla młodzieży, które odbędą się w weekend Memorial Day. Udział młodych ludzi w specjalnie stworzonych dla nich zajęciach zapobiegnie przebywaniu na ulicach, gdzie jest niebezpiecznie z powodu strzelanin i innych przejawów przemocy.

Plan burmistrz Lightfoot koncentruje się na dzielnicach, gdzie historycznie latem są najwyższe wskaźniki przestępczości. Jednocześnie burmistrz podkreśliła, że problem nie zostanie rozwiązany z dnia na dzień i wymaga kompleksowego planu działania, i zaangażowania wszystkich agencji miejskich.

W najbliższy weekend ulice miasta patrolować będzie 1200 funkcjonariuszy, 40 policjantów pilnować będzie bezpieczeństwa w autobusach i pociągach CTA, wzmocnione będą patrole wokół chicagowskich plaży. Więcej szczegółów dotyczących policyjnych planów na weekend Memorial Day miało być ogłoszone w piątek.

W zeszłym roku w weekend Memorial Day ulice Chicago patrolowało dodatkowych tysiąc funkcjonariuszy. Mimo to dziewięć osób zostało zabitych, a 29 rannych.
(jm)

ZOBACZ stronę internetową: >>Our City Our Safety<<

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*