Nastolatki morderczynie będą sądzone jak dorosłe

Od lewej: Anissa Weier i Morgan Geyser, oskarżone nastolatki z Wisconsin fot.arch. policji

Od lewej: Anissa Weier i Morgan Geyser, oskarżone nastolatki z Wisconsin fot.arch. policji

Ta sprawa przed dwoma laty poruszyła opinię publiczną. Dwie dwunastolatki posunęły się do brutalnej próby morderstwa inspirowane przez fikcyjnego potwora Slender Mana. Sąd apelacyjny stanu Wisconsin orzekł, że dziewczyny oskarżone o próbę zabójstwa swojej koleżanki, będą sądzone jak osoby pełnoletnie.

Sąd utrzymał orzeczenie sądu powiatowego w Waukesha w stanie Wisconsin. Ze względu na rodzaj przestępstwa obie dziewczyny będą odpowiadać za usiłowanie morderstwa z premedytacją.

Śledztwo wykazało, że 12-latki zaplanowały morderstwo w szczegółach i z okrucieństwem zadawały ciosy ofierze. Postawienie ich przed sądem jako osób pełnoletnich oznacza, że grożą im wyroki 65 lat więzienia.

Oskarżone planowały atak od miesięcy. Zwabiły koleżankę do parku, po wspólnie spędzonej nocy w domu jednej z dziewcząt. W parku obezwładniły koleżankę. Jedna z nich trzymała ofiarę, druga zadawała ciosy nożem. Rannej udało się przeżyć atak oraz uciec i doczołgać do najbliższej drogi, gdzie udzielił jej pomocy przejeżdżający drogą rowerzysta. Dziewczynka otrzymała 19 ciosów nożem. Jeden z nich minął główną tętnicę zaledwie o milimetr.

Jedna z oskażronych powiedziała w czasie śledztwa, że wraz z koleżanką chciały zostać przedstawicielkami Slender Mana, demonicznej postaci, o której przeczytały na internetowej witrynie promującej przemoc. Zgodnie z zeznaniem po dokonaniu morderstwa miały zamiar schronić się w posiadłości demona, znajdującej się w lesie.

Druga z oskarżonych stwierdziła, że widzi Slender Mana w swoich snach oraz utrzymywała, że potwór ją obserwuje, czyta jej w myślach i podróżuje w czasie i przestrzeni. (kp, ao)

Categories: Chicago

Comments

  1. werter54
    werter54 29 lipca, 2016, 09:16

    Powinny dostac po te 65 lat więzienia, ale bez możlowości wcześniejszego zwolnienia!

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*