Napływają fundusze na kampanię Hillary Clinton. Także z Chicago

Napływają fundusze na kampanię Hillary Clinton. Także z Chicago

Chicagowscy demokraci  gromadzą już fundusze wyborcze na kampanię prezydencką Hillary Rodham Clinton, choć jeszcze nie ogłosiła swojej kandydatury na najwyższy w państwie urząd.

Hillary Clinton fot.BotMultichillT/Wikipedia

Hillary Clinton fot.BotMultichillT/Wikipedia

W ubiegłym tygodniu w śródmieściu Chicago odbyły się dwie zbiórki funduszy na rzecz wyboru Hillary Clinton na prezydenta w 2016 roku.

Chicagowscy demokraci, organizatorzy obydwu dochodowych imprez, wyrażają nadzieję, że ich inicjatywa zmotywuje Hillary Clinton do udziału w prezydenckim wyścigu.

W jednej ze zbiórek funduszy udział wzięli m.in. senator Richard Durbin,  kongresmani: Jan Schakowsky, Robin Kelly, Bill Foster, Danny Davis oraz prezes rady powiatu Cook Toni Preckwinkle.

Dochodowe spotkanie  odbyło się w restauracji w dzielnicy River North.  Wstęp od osoby wynosił 20 dolarów. Druga kwesta miała miejsce w restauracji przy ulicy Rush i miała kameralny charakter, ale za to była droższa; goście płacili po tysiąc dolarów od talerza.

Hillary Rodham Clinton, była pierwsza dama USA, była senator z Nowego Jorku i była sekretarz stanu, urodziła się w Chicago i wychowała w Park Ridge. Jeśli  zdecyduje się kandydować na prezydenta,  będzie to jej druga próba zdobycia najwyższego urzędu państwowego.  Sześć lat temu przegrała prawybory Partii Demokratycznej z aktualnie urzędującym prezydentem Barackiem Obamą.

(ao)

 

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*