Naperville znowu „naj”

Naperville znowu „naj”

Położone na zachód od Chicago Naperville nie po raz pierwszy zdobywa tytuły „naj”. Tym razem w ogólnokrajowym badaniu zyskało miano najbezpieczniejszej miejscowości, do której warto się przeprowadzić.

W rankingu przygotowanym przez Niche oraz Homes.com na podstawie statystyk dotyczących przestępczości Naperville znalazło się na pierwszym miejscu najbezpieczniejszych miast w całych Stanach Zjednoczonych.

Oprócz praktycznie zerowego poziomu przestępczości, miejscowość ma również do zaoferowania świetne szkoły oraz bardzo niski poziom bezrobocia, wynoszący 3,2 procent.

Na drugim i trzecim miejscu pod względem bezpieczeństwa znalazły się kolejno Irvine i Thousand w Kalifornii. W naszym regionie wysoko (na 6. miejscu) uplasowała się również miejscowość Ann Arbor w stanie Michigan.

Naperville leży w powiecie DuPage, około 34 mile na zachód od Chicago. Liczy sobie około 147 tys. mieszkańców. Miejscowość uważana jest za przykładne amerykańskie przedmieście i nieprzerwanie zajmuje wysokie miejsca w rankingach bezpieczeństwa, poziomu życia, dochodów oraz opcji rekreacyjnych i handlowo-usługowych.

(jm)

Na zdj.: Naperville fot.David Wilson/Wikipedia

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*