Naperville i Aurora w czołówce najbezpieczniejszych miast w USA

Naperville i Aurora w czołówce najbezpieczniejszych miast w USA

Naperville, na zachodnich przedmieściach Chicago znalazło się na czwartym miejscu listy najbezpieczniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Aurora uplasowała się na miejscu ósmym.

Śródmieście Naperville fot.Michael Kappel/Flickr

Śródmieście Naperville fot.Michael Kappel/Flickr

Ranking sporządzony przez Movoto, internetową firmę pośrednictwa nieruchomości, w pierwszej dziesiątce najbezpieczniejszych miejscowości średniej wielkości wymienia dwie miejscowości na przedmieściach Chicago. Naperville na wysokiej, czwartej pozycji i Aurorę na miejscu ósmym.

Autorzy rankingu oparli się na danych FBI z 2013 r. Przy opracowaniu listy wzięli pod uwagę liczbę włamań, rabunków, kradzieży samochodów, zabójstw, gwałtów i napaści z użyciem przemocy.

Mimo trzech zabójstw w Naperville w 2012 r. i dwóch morderstw, do których doszło w Aurorze w ubiegłym tygodniu, obydwa miasta umieszczono w czołówce miejscowości uznawanych za najbezpieczniejsze.

Równocześnie są to jedyne miasta z regionu Środkowego Zachodu w tym rankingu. Oprócz Cary w Karolinie Płn. listę zdominowały bezpieczne miejscowości z Kalifornii.

Ponadto Naperville zalazło się w rankingu na drugim miejscu, zaraz po Cary, jako miasto o najmniejszym prawdopodobieństwie zostania ofiarą przestępstwa z użyciem przemocy.

Szef policji w Naperville Bob Marshall zapewnia, że ostatnie zmiany w pracy departamentu policji przyczyniły się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców. Nowy „model organizacyjny” pracy stróżów porządku to − jak wyjaśnił Marshall − oderwanie niektórych pracowników od pracy biurowej i wysyłanie dodatkowych patroli do śródmieścia w godzinach nocnych, kiedy ma miejsce największa liczba włamań i bójek.

Zdziwienia dobrą wiadomością dla miasta nie wykazuje również burmistrz Naperville, George Pradel. − Po pierwsze nasza policja jest wspaniała. Po drugie, ogólne nastawienie mieszkańców, gdzie każdy dba o każdego powoduje, że nasze miasto jest bezpieczne − powiedział Pradel. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*