Naperville bezpieczne dla dzieci

fot.www.naperville.il.us

fot.www.naperville.il.us

Podchicagowskie Naperville znalazło się wśród miast, w których wychowanie dzieci należy do najbezpieczniejszych w kraju. Ranking miast przyjaznych dzieciom powstał w oparciu o analizy FBI dotyczące przestępczości, poziomu szkół i liczby mieszkańców kończących studia wyższe.

Naperville znalazło się na wysokiej 19. pozycji zestawienia sporządzonego przez firmę Safewise, zajmującą się analizami systemów bezpieczeństwa. Autorzy wzięli pod uwagę raporty FBI dotyczące przestępczości, liczbę przestępców seksualnych zamieszkałych w danej miejscowości, odsetek absolwentów uniwersytetów oraz poziom szkół. Naperville zostało szczególnie docenione za nowoczesny system edukacyjny i wprowadzanie do szkół nowych technologii oraz metodologii nauczania.

W czołówce najbezpieczniejszych dla dzieci amerykańskich miast znalazły się dwie miejscowości położone w stanie Indiana: Carmel i Fishers. Naperville od 1997 r. zajmuje miejsce w pierwszej piątce najbardziej przyjaznych dzieciom miast Stanów Zjednoczonych.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*