Napady rabunkowe w Roscoe Village i Lakeview

Skrzyżowanie Oakdale i Halsted fot.Google Map

Skrzyżowanie Oakdale i Halsted fot.Google Map

Policja chicagowska ostrzega przed rabusiami grasującymi w chicagowskich dzielnicach Roscoe Village i Lakeview, w północnej części miasta. Ofiarami napastników padły trzy kobiety w tym emerytowana policjantka oraz 14-letni uczeń.

We wtorek, 6 października około godziny 5 w Rosco Village, w rejonie skrzyżowania Roscoe Street i Marshfield Avenue dwóch młodych Afroamerykanów obrabowało kobietę przechodzącą ulicą. Nieco później, bo około godz. 9 w Lakeview, u zbiegu ulic Oakdale Avenue i Halsted Street, napastnik wyrwał ofierze torebkę i powalił na ziemię. Odjechał samochodem, który na niego czekał.

Tego samego dnia 14-letni uczeń został napadnięty około godz. 16, gdy wracał ze szkoły. Daniel Kelly powiedział policji, że zdążył opuścić stację kolejki CTA na linii brązowej przy ulicy Addison, gdy podbiegł do niego młody, szczupły Afroamerykanin, wyrwał mu z rąk telefon komórkowy, mocno go pchnął i zbiegł.

Dzień wcześniej przed godz. 23 w tej samej okolicy przez podobnego mężczyznę została zaatakowana emerytowana policjantka. Kobieta zdążyła zaparkować samochód w swoim garażu w okolicy 1800 W. Cornelia, gdy spostrzegła osobnika wspinającego się szybko na ogrodzenie otaczające dom. Choć krzyczała, by opuścił posesję, intruz podbiegł do niej i zaczął wyrywać torebkę, której nie wypuszczała z rąk.

Podczas szamotaniny kobieta upadła i zraniła się w głowę, a napastnik zbiegł z torebką zawierającą m.in. portfel i telefon komórkowy. Kobieta otrzymała pomoc medyczną, obrażenia okazały się niegroźne.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*