Najwięcej mandatów za szybką jazdę dostają kierowcy na…

Najwięcej mandatów za szybką jazdę dostają kierowcy na…

Według policyjnych statystyk, ponad połowa mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości w Chicago wypisywanych jest kierowcom na jednej autostradzie.

Na nadbrzeżnej autostradzie Lake Shore Drive liczba mandatów za przekroczenie prędkości wzrosła w zeszłym roku do 4,3 tys. w porównaniu z 500 mandatami wystawionymi w 2014 roku. W całym mieście za to przewinienie w zeszłym roku wypisano 7,8 tys. mandatów, podczas gdy w 2014 roku było ich 1,4 tys. Dane przeanalizował dziennik „Chicago Tribune”.

Najwięcej brawurowych kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość o co najmniej 35 mil na godzinę, jest na południowym odcinku Lake Shore Drive. Tylko w zeszłym roku otrzymano tam blisko 2,6 tys. mandatów za szybką jazdę.

Większość ukaranych mandatem kierowców na Lake Shore Drive jechała z prędkością co najmniej 75-80 mil na godzinę, czyli dwa razy szybciej niż dozwolona prędkość na nadbrzeżnej autostradzie.
(jm)

Na zdjęciu: Lake Shore Drive fot.Ewa Malcher

Categories: Chicago

Comments

 1. Anonim
  Anonim 1 września, 2018, 00:18

  I to jest wlasnie dziennikarstwo… nalezaloby jeszcze zapytac ile mandatow dostali kierowcy truckow na 294 za jazde po lewym pasie

  Reply this comment
 2. Anonim
  Anonim 1 września, 2018, 17:55

  Jest to autostrada platna, wiec dlaczego kierowcy ciezarowek placac wiecej za przejazd maja byc dyskryminowani. Czy kierowcy samochodow osobowych sa tak przepracowani ze nie moga widziec tych aut, wiec niech zaproponuja swoim pracodawcom by wyposazyli zaklady pracy w pokoje rekreacyjne co pozwoli im wypoczac po pracy I spokojnie wrocic do domow !!

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*