Najdłuższe korki powstają w Chicago

fot.Ewa Malcher

fot.Ewa Malcher

W najnowszym raporcie dotyczącym problemu najbardziej zakorkowanych autostrad, Chicago, gdzie zatory komunikacyjne są najdłuższe w całym kraju zajęło pierwszą pozycję.

Najbardziej zakorkowaną chicagowską autostradą jest odcinek Kennedy Expressway (I-90) pomiędzy Circle Interchange (I-290) i wjazdem na autostradę Edens (I-94). Zdarza się, że sznur wolno jadących pojazdów rozciąga się na długość 12 mil. Stojąc tylko w tym korku mieszkańcy aglomeracji chicagowskiej tracą w skali roku 16,9 mln godzin i 18 mln dolarów, niepotrzebnie spalając 6,3 mln galonów paliwa.

Autorzy raportu stwierdzają, że tylko rozładowanie tego zatoru komunikacyjnego w Chicago pozwoliłoby na redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 133 mln funtów.

W gronie 50 „wąskich gardeł” komunikacyjnych znalazły się dwa inne odcinki dróg ekspressowych w Chicago. Miejsce 23 zajął trudno przejezdny odcinek autostrady I-90 pomiędzy Stevenson Expressway (I-55) a West Pershing Road. Na 46 miejscu znalazła się część autostrady I-94 na odcinku od zjazdu na autostradę I-90 do North Elston Avenue.

Aż 11 zatorów komunikacyjnych w pierwszej trzydziestce rankingu powstaje w rejonie Los Angeles. Pięć najdłuższych po chicagowskim korków powstaje w metropolii nowojorskiej. (ak)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*