Najdłużej żyją mieszkańcy Near North Side i Loop

fot.Ed Yourdon/Flickr

fot.Ed Yourdon/Flickr

Mieszkańcy Near North Side żyją średnio 85,2 lat, zaś najniższa średnia długość życia wynosząca 68,8 lat występuje w West Garfield Park. Ogólnie dla miasta Chicago jest to blisko 78 lat.

Choć rozbieżności są spore, dane zebrane przez miasto wskazują też na pozytywny trend – od 2000 r. do 2010 wzrosła długość życia mieszkańców każdej dzielnicy Chicago, a przepaść między dzielnicami zmniejsza się – mówiła na spotkaniu American Public Health Association dr Julie Morita, komisarz ds. zdrowia publicznego.

Co więcej, Morita zwróciła uwagę, że na różnicę w długości życia w wymienionych dzielnicach nie wpływa aż tak przemoc z użyciem broni, gdyż zabójstwa w porównaniu z chorobami przewlekłymi jak cukrzyca czy choroby serca są względnie rzadką przyczyną śmierci. Dużo większą rolę odgrywają różnice w poziomie ubóstwa.

Dlatego też miejski departament zdrowia opublikuje w grudniu raport „Healthy Chicago 2.0”, w którym skupi się na promowaniu równości w zakresie zdrowia nie tylko poprzez zapewnianie mieszkań czy edukacji, ale np. program zapobiegania przemocy obejmujący osoby z zaburzeniami psychicznymi, którzy zamiast do więzień, mają trafiać pod opiekę medyczną.

Zobacz, ile średnio żyją mieszkańcy twojej okolicy: https://data.cityofchicago.org/Health-Human-Services/Public-Health-Statistics-Life-Expectancy-By-Commun/qjr3-bm53.

(as)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*