Najbardziej spektakularny pokaz światełek w Illinois jest w…

Najbardziej spektakularny pokaz światełek w Illinois jest w…

Kto ma najwięcej światełek? Które najładniejsze? Każda chicagowska dzielnica i każde przedmieście ma swoich faworytów. Jednak według najnowszego rankingu największy i najjaśniejszy światełkowy show można zobaczyć 45 mil na zachód od Chicago.

Ranking „najbardziej ekstrawaganckich światełek świątecznych” w każdym stanie sporządziła zajmująca się finansami strona internetowa 24/7 Wall St. Według listy najbardziej spektakularna dekoracja światełkami w Illinois znajduje się w miejscowości Elburn w powiecie Kane i należy do rodziny Larsenów.

Feeria świateł Larsenów przy 42W891 Beith Rd składa się z ponad miliona lampek zsynchronizowanych ze świątecznymi piosenkami. Tradycję zapoczątkował Brian Larsen, projektant zieleni i krajobrazu, w 2006 roku z myślą o bezpłatnej rozrywce dla okolicznych rodzin. Prezentacja świateł i laserów trwa około 15-25 minut i odbywa się co godzinę przez cały grudzień.

Spektakularna dekoracja przyniosła Larsenom wiele nagród, ogólnokrajowy rozgłos, a nawet udział w reality show pt. “The Great Christmas Light Fight’’ w 2013 r.

(jm)

fot.Erik S. Lesser/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*