Nagroda za pomoc w ujęciu mordercy Matthew Lange’a

Nagroda za pomoc w ujęciu mordercy Matthew Lange’a

Policja z Naperville wyznaczyła nagrodę wysokości 5 tys. dol. za informacje mogące doprowadzić do ujęcia osoby lub osób odpowiedzialnych za zabójstwo Matthew Lange’a. Do morderstwa doszło 27 stycznia o godz.19.19 na parkingu przed budynkiem Scullen Middle School przy 2815 Mistflower w Naperville k. Chicago. Ofiara została zastrzelona w stylu egzekucji.

W chwili, kiedy doszło do morderstwa, w budynku Scullen Middle School dobiegały końca lekcje w Polskiej Szkole im. Heleny Modrzejewskiej. Wiadomo, że mężczyzna był ojcem ucznia polskiej szkoły.

Zdaniem szefa policji w Naperville Boba Marshalla nie ma wątpliwości co do tego, że ofiara była celem ataku. Do siedzącego za kierownicą 37-letniego Lange’a oddano kilka strzałów w głowę.

Rodzice czekający na dzieci przeżyli chwile grozy. Z ulgą przyjęli wiadomość, że żadnemu uczniowi nic się nie stało. Policja w dniu zdarzenia przesłuchała kadrę pedagogiczną placówki; nauczyciele mogli wyjść z budynku dopiero po północy.

Matthew Lange, mieszkaniec Oswego na zachodnich przedmieściach, był profesorem Lewis University w Romeoville. Do polskiej szkoły uczęszcza jego czteroletni syn, z którego matką Lang rozwiódł się w 2015 r.

Policja przesłuchała już kilka osób, ale zdecydowała się na wyznaczenie nagrody za informacje mogące przyśpieszyć zatrzymanie podejrzanego lub podejrzanych. Kontakt pod nr. tel. 630 420-6006.

(tz)
Na zdj. dr Matthew D. Lange, fot.The Healy Chapel

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*