Nagroda dla O’Hare za zimowe utrzymanie lotniska

fot.AP/ Służby O’Hare sprawnie usuwały śnieg, za co lotnisko otrzymało nagrodę

Służby odpowiedzialne za utrzymanie zimą  lotniska O’Hare mogą dumnie stwierdzić, że swoją pracę wykonały w minionym, śnieżnym sezonie  na medal…Międzynarodowy Port Lotniczy O’Hare został wyróżniony nagrodą za skuteczne odśnieżanie pasów startowych, a tym samym za zapewnienie płynności w ruchu lotniczym podczas zimy 2009/2010.  

Ostatni raz chicagowskie lotnisko otrzymało tą  nagrodę jedenaście lat temu, kiedy to w 1999 roku metropolię dotknęły wyjątkowo intensywne opady śniegu. Przykładowo w 1967 roku pokrywa snieżna o grubości 23. cali spowodowała zupełny paraliż komunikacji lotniczej.  

O’Hare podzieliło się nagrodą Balchen/Post Award  w kategorii dużych portów lotniczych z  Międzynarodowym Portem Lotniczym  Dulles,  znajdującym sie zaledwie 26 mil od Waszyngtonu.

W minionym sezonie zimowym na O’Hare zanotowano wyjątkowo duże  opady  białego puchu,  ponad 50 cali. W uzasadnieniu komisja przyznająca nagrodę napisała, że pomimo intensywnych opadów śniegu, które utrudniały ruch drogowy, służby lotniska na bierząco usuwały śnieg z pasów startowych, dzięki czemu samoloty mogły bezpiecznie lądować i startować.  

Warto dodać, że w tym roku nagrodę przyznano podczas dorocznego International Aviation Snow Symposium w Buffalo, w stanie Nowy Jork.

BK (AP,CT)

Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*