Nagrany intruz. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

Intruz, który wtargnął do domu w Mount Prospect fot.arch. policji

W niedzielę, 23 lipca około południa do domu w Mount Prospect włamał się mężczyzna. Miał podwójnego pecha. Został nagrany przez kamerę zainstalowaną wewnątrz i spłoszony przez zabarykadowaną w sypialni dziewczynkę, która wcześniej nie zareagowała na dobijanie się do drzwi.

Policja ujawniła nagranie pokazujące intruza włamującego się do domu w okolicy 300 North Williams St. w Mount Prospect. Biały mężczyzna w wieku 55-60 lat najpierw pukał do drzwi i okien, zapewne sprawdzając, czy jest ktoś z domowników. Kiedy nie było reakcji, kopnął w drzwi frontowe i dostał się do wnętrza. Zapis wideo pokazuje wyraźnie, że najpierw włamywacz rozgląda się, czy jego wtargnięcie nie spowodowało pojawienia się domowników, a następnie schodami idzie na piętro domu.

W sypialni, do której najpierw próbował wejść intruz, zamknęła się dziewczynka, która krzykiem wystraszyła włamywacza. Na szczęście skutecznie.

Mimo iż do zdarzenia doszło przed tygodniem, dopiero teraz policja udostępniła zapis, prosząc o pomoc w identyfikacji złodzieja. Kontaktować można się z detektywami z Mount Prospect dzwoniąc pod numer (847) 870-5654 lub z Crime Stoppers, tel. (847) 590-7867.

Policja zapewnia anonimowość osobom, mogącym naprowadzić na trop włamywacza.

Za informacje prowadzące do ujęcia mężczyzny, wyznaczono nagrodę wysokości tysiąca dolarów.

(tz)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*