Na sprzedaż: działki za dolara

Na sprzedaż: działki za dolara

Ponad trzy tysiące działek w południowych i zachodnich dzielnicach Chicago można ponownie nabywać za symbolicznego dolara w ramach programu „Large Lots”.

W najnowszej edycji programu, która ruszyła 1 maja, oferowanych jest 3219 parcel, z których jedna trzecia nigdy wcześniej nie była wystawiana na sprzedaż. Pozostałe to działki, które wcześniej nie znalazły kupców lub transakcje nie doszły do skutku.

Program „Large Lots” rozpoczął się cztery lata temu i zakłada oddanie niezagospodarowanego terenu miejskiego w ręce mieszkańców, a przez to poprawienie wyglądu i kondycji ekonomicznej ponad trzydziestu zaniedbanych i podupadłych dzielnic.

Aby kupić działkę za dolara, trzeba być właścicielem nieruchomości na tej samej przecznicy, mieć zapłacone podatki od nieruchomości oraz nie mieć żadnych długów wobec miasta. Kupujący muszą zobowiązać się do dbałości o wygląd terenu i nie sprzedawać go przez pięć lat. Do tej pory udało się w ten sposób znaleźć właścicieli 1240 parcel.

Miasto jest w posiadaniu 11,5 tys. niezabudowanych działek. Podania o kupno jednej z nich można składać do 2 lipca na stronie largelots.org.
(jm)

fot.pxhere.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*