Na północy miasta kradną katalizatory

Katalizator fot.Wikipedia

Ponownie uaktywnili się się złodzieje katalitycznych konwerterów spalin, którzy grasują w różnych rejonach Chicago. Tym razem celem przestępczej aktywności była północna część miasta. Zakup nowego konwertera to duży wydatek dla zmotoryzowanych.

Policja chicagowska wystosowała kolejne oficjalne ostrzeżenie przed kradzieżą katalizatorów spalin. Ze względu na to, że urządzenia te zwierają rzadkie metale, m.in. platynę, stanowią cenny łup dla złodziei.

Konwertery wymontowywane są zwykle późnym wieczorem lub nocą z samochodów zaparkowanych na ulicach. Najczęściej są to samochody SUV, o podwyższonym zawieszeniu.

Serię najnowszych kradzieży odnotowano ostatnio w dniach od 30 czerwca do 10 lipca na północy Chicago w dzielnicach: North Center, Lake View, Lincoln Park i Uptown.

Według informacji przekazanych przez policję gazecie „Chicago Sun-Times” do najnowszych przestępstw doszło m.in. w rejonie: 4300 North Winchester, 1500 West School, 2600 North Bosworth, 4700 North Malden, 3400 North Claremont, 1600 West Cornelia i 500 West Oakdale

Jak podaje witryna repairpal.com, koszt instalacji nowego katalizatora waha się w granicach od 747 do 1264 dolarów. Cena robocizny wynosi od 88 do 11 dol., a części od 659 do 1153 dolarów.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*