Na kontraktora. Uwaga na oszustów

fot.123RF Stock Photo

fot.123RF Stock Photo

Władze powiatów McHenry i Boone ostrzegają mieszkańców przed oszustami, którzy podając się za specjalistów od remontów wchodzą do domów, a następnie kradną cenne przedmioty. W październiku oszuści uderzyli przynajmniej dwukrotnie.

Oszuści to dwóch mężczyzn pochodzenia latynoskiego lub greckiego, którzy poruszają się białym pick upem i białym vanem z tablicami rejestracyjnymi z innego stanu. Mężczyźni podają się za specjalistów od remontów domów i oferują swoje usługi oraz darmową wycenę.

Do obu incydentów doszło 14 października. Oszuści zapukali do domu w miejscowości Woodstock ok. godz. 15.00. Po zaprezentowaniu swojej oferty weszli do środka, następnie jeden z mężczyzn pod pretekstem wyjaśnienia szczegółów technicznych projektu wyprowadził właściciela na zewnątrz, drugi w tym czasie splądrował dom, kradnąc cenne przedmioty. Sytuacja o identycznym scenariuszu powtórzyła się 45 minut później w miejscowości Garden Prairie.

Przedstawiciele policji ostrzegają przed parą oszustów – budowlańców, którzy na swoje ofiary wybierają osoby w podeszłym wieku. Zalecają niewpuszczanie nieznajomych do domów pod pretekstem proponowanych usług. Osoby, które padły ofiarą oszustwa „na kontraktora” proszone są o kontakt z wydziałem policji, który prowadzi dochodzenie w tej sprawie, tel. (815) 338-2144.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*