Muzeum Lucasa mianowało dyrektora

Muzeum Lucasa mianowało dyrektora

Prezes muzeum sztuki amerykańskiej w Arkansas będzie kierował przyszłym Muzeum George’a Lucasa w Chicago. Muzeum, które jest wciąż na etapie wczesnego planowania, oznajmiło, że jego pierwszym dyrektorem będzie Don Bacigalupi, prezes Crystal Bridge Museum of American Art w Bentonville.

George Lucas powiedział w swoim oświadczeniu, że Bacigalupi podziela jego wizję światowej klasy muzeum, skoncentrowanego na edukacji, ma również doświadczenie w tworzeniu muzeum od podstaw – informuje NBC.

Organizacja Friends of the Parks złożyła w ubiegłym tygodniu sprawę w sądzie federalnym, domagając się wstrzymania budowy Muzeum Lucasa nad brzegiem jeziora Michigan. Projekt ten narusza przepisy, zabraniające budowy prywatnych obiektów na terenie pomiędzy Lake Shore Drive i jeziorem.

W sierpniu organizacja Better Government Association przypomniała istniejące opracowanie badań, które mówi, że budowanie obiektów na brzegu jeziora może uwolnić potencjalnie rakotwórcze chemikalia z gruzów i śmieci zakopanych tam po Wielkim Pożarze Chicago w 1871 roku.
(kc)

fot.www.lucasmuseum.org

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*