Musk weźmie udział w przetargu na budowę superszybkiego pociągu na O’Hare

Musk weźmie udział w przetargu na budowę superszybkiego pociągu na O’Hare

Miliarder, przedsiębiorca i inwestor Elon Musk chce zbudować superszybki pociąg łączący centrum Chicago z lotniskiem O’Hare.

We wpisie na Twitterze 29 listopada Elon Musk potwierdził, że jego firma The Boring Company weźmie udział w przetargu na finansowanie i budowę superszybkiego pociągu ze śródmieścia Wietrznego Miasta na O’Hare. Rozmowy i konsultacje z firmą Muska w tej sprawie trwały już od około pół roku.

Dzień wcześniej burmistrz Rahm Emanuel ogłosił, że miasto wyda oficjalne zapytanie ofertowe w sprawie budowy ekspresowego pociągu, który będzie w stanie pokonać dystans od ulicy Washington na lotnisko O’Hare w ciągu 20 minut, czyli o połowę krócej niż obecnie.

O szybkim pociągu marzył jeszcze burmistrz Richard M. Daley na początku lat 90, a pomysł w zeszłym roku wskrzesił ponownie Emanuel. Jego zdaniem taki rodzaj transportu byłby korzystny dla miasta, gdyż podróżujący biznesmeni mogliby „wyskoczyć” z lotniska wprost do śródmieścia superszybkim pociągiem.

Oprócz naziemnego pociągu korzystającego z obecnej infrastruktury miasta mowa była również o tunelu, którego wykopanie zajęłoby wiele lat, a koszt tego przedsięwzięcia byłby ogromny.

Miliarder Elon Musk jest założycielem m.in. firm PayPal i Tesla, a także przedsiębiorstwa SpaceX zajmującego się projektowaniem i budową rakiet kosmicznych.
(jm)

Categories: Chicago

Comments

  1. Anonim
    Anonim 1 grudnia, 2017, 07:39

    I pewnie wygra. Wyjśniło się dlaczego pan tesla zrezygnował około 6 miesięcy temu z doradzania Trumpowi. Chicagowski włodarz słynie z sympatii do prezydenta to w celach propagandowych zaoferował Muskowi grubą kasę pod przykrywką szybkiej ciuchci za pieniądze i tak już maksymalnie wydojonych podatników. A jak braknie pieniędzy to zacznie wpuszczać kozy (kocham kozy) do Chicago i je opodatkuje np.: za jedzenie trawy. Przejazd będzie pewnie tak drogi że masakra. Zamiast zainwestować w blue line, poprawić komfort i bezpieczeństo pasażerów…grrr.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*