Można składać wnioski o medyczną marihuanę. Obowiązuje kolejność alfabetyczna

Można składać wnioski o medyczną marihuanę. Obowiązuje kolejność alfabetyczna

Przyjmowane są podania mieszkańców Illinois o dostęp do medycznej marihuany w ramach nowej ustawy, legalizującej jej stosowanie. Do końca października zgłaszać się mogą osoby z nazwiskami zaczynającymi się na litery od A do L. Pozostali muszą czekać na swoją kolej do 1 listopada.

Według niektórych szacunków do leczenia marihuaną może się kwalifikować nawet 100 tys. mieszkańców stanu. Stanowy Departament Zdrowia (Department of Public Health) spodziewa się tysięcy podań w ciągu najbliższych czterech miesięcy.

Według ustawy przyjętej w 2013 r. pacjent musi mieć receptę od lekarza i przejść kontrolę historii choroby. Władze stanowe będą zobligowane do udzielenia odpowiedzi na podanie w ciągu 30 dni. Aby sprostać nowemu zadaniu, agencje stanowe zaangażowane w proces podejmowania decyzji, w tym departamenty rolnictwa i finansów, angażują dodatkowych pracowników.

Wobec konieczności wyselekcjonowania hodowców, zbudowania placówek i realnej uprawy roślin, działające w Springfield biuro Lee Enterprises twierdzi, że pacjenci mogą zacząć otrzymywać marihuanę dopiero w przyszłym roku.

Podania od przedsiębiorstw chcących dostarczać marihuanę do punktów dystrybucji będą przyjmowane od 8 do 22 września. (kc)

fot.Daniel Karman/EPA

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*