Mózg grupy przestępczej skazany na 30 lat

Mózg grupy przestępczej skazany na 30 lat

Na 30 lat więzienia sąd federalny skazał mieszkańca Chicago za kierowanie grupą przestępczą, która dokonała 24 napadów rabunkowych na północnym zachodzie Chicago w 2014 roku.

51-letni Robert L. Berrios był przywódcą grupy napadającej głównie na lokalne przedstawicielstwa sieci komórkowych. Podczas napadów przestępcy używali masek zasłaniających twarze i broni, którą grozili pracownikom. Raz posunęli się do spętania pracowników jednego ze sklepów.

Berrios, który był mózgiem operacji, gromadził informacje o celach rabunku, godzinach otwarcia i pracy poszczególnych pracowników. Grupa przygotowywała ekwipunek, taki jak maski, worki na łupy, broń czy samochody ułatwiające ucieczkę z miejsca przestępstwa.

Trzej inni członkowie grupy przestępczej, wszyscy mieszkający w Chicago, zostali skazali wyrokiem sądu na kary ograniczenia wolności: David Revis otrzymał wyrok 15 lat, Julio Rodriguez 9 lat, a Luis Diaz 3 lata za kratkami.

Oprócz kary 30 lat więzienia, sąd zasądził Berrosowi karę grzywny w wysokości ponad 115 tys. dolarów, które zrabował w gotówce – na poczet poszkodowanych w wyniku jego przestępczej działalności sklepów.

(ar)

fot.Pexels.com

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*