Motorola przeprowadza się z Schaumburga do Chicago

fot.Andrew Gombert/EPA

fot.Andrew Gombert/EPA

Koncern Motorola Solutions przeniesie swą siedzibę główną z Schaumburga do Chicago w przyszłym roku, a wraz z nią około 800 miejsc pracy. Firma powróci do swych korzeni.

Założona w 1928 r. w Chicago Motorola Solution pierwszą siedzibę miała przy Harrison Street. Latem 2016 r. ma się wprowadzić do 44-piętrowego wieżowca pod adresem 500 W. Monroe Street. Firma zajmie sześć pięter w gmachu znanym jako Heller International Building, ale utrzyma także swą dotychczasową siedzibę handlową, znajdującą się przy 224 S. Michigan Avenue.

Szef Motorola Solution Greg Brown stwierdził, że w dalszym ciągu będzie miała ona znaczącą obecność w Schaumburgu na północno-zachodnim przedmieściu Chicago, gdzie wciąż będzie zatrudniać około 1600 osób, ale zamierza sprzedać nieużywane budynki. Dodatkowo zakłady produkcyjne i usługi transportowe zostaną przeniesione do Elgin.

Motorola Solution specjalizuje się w produkcji systemów telekomunikacyjnych i bezpieczeństwa publicznego, w tym bezprzewodowych urządzeń alarmowych i krótkofalówek.

Przypomnijmy, że w 2011 r. Motorola Inc. podzieliła się na dwie odrębne firmy − Motorola Solutions, Inc. i Motorola Mobility. Ta druga firma, specjalizująca się w technologiach komórkowych i komputerowych, została sprzedana. Jej właścicielem był m.in. koncern Google, a obecnie jest chińskie Lenovo. Siedzibą Motorola Mobility jest śródmiejski Merchandise Mart.

(ao)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*