Morton Salt zamyka magazyn w Chicago

Magazyn Morton Salt w Chicago fot.Cosmo 1976/Wikipedia

Magazyn Morton Salt w Chicago fot.Cosmo 1976/Wikipedia

Producent soli, firma Morton Salt zdecydowała o zamknięciu hurtowni przy ulicy Elston. Charakterystyczne logo firmy na dobre wpisało się w krajobraz Wietrznego Miasta. 

Zarząd Morton Salt we wtorek, 15 września poinformował o planach zamknięcia chicagowskiego magazynu. Znajdujący się przy ulicy Elston, widoczny z autostrady I-90 magazyn i pakowalnia soli przemysłowych, towarzyszą mieszkańcom Wietrznego Miasta od lat 20. XX wieku. Firma Morton Salt powstała w Chicago w 1848 roku.

– Wieloletnia obecność magazynu w Chicago ma symboliczny wymiar. Dlatego rozważamy możliwość zagospodarowania tego miejsca, które na stałe wpisało się w historię Chicago – oświadczył prezes Morton Salt Christian Herrmann.

Decyzja o zamknięciu magazynu zapadła po trwających ponad rok analizach ekonomicznych. Zarząd firmy doszedł do wniosku, żelokalizacja magazynu nie odpowiada potrzebom klientów i kontrahentów, dlatego firma przeniesie hurtownię w bardziej dogodne miejsce. Przy Elston pozostanie jedynie biuro Morton Salt.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*