Morsy zebrały ponad milion na Olimpiadę Specjalną w Chicago

Morsy zebrały  ponad milion na Olimpiadę Specjalną w Chicago

Rekordowa liczba ponad 3 200 osób – biorąc przykład z burmistrza Rahma Emanuela i aktora Jimmy’ego Fallona – zanurzyła się 2 marca w lodowatej wodzie jeziora Michigan. Ta dosłownie zapierająca dech w piersiach akcja pozwoliła zebrać na tegoroczną Olimpiadę Specjalną w Chicago więcej niż milion dolarów.

Jimmy Fallon fot.Brooke Collins/City of Chicago

Jimmy Fallon fot.Brooke Collins/City of Chicago

Burmistrz Emanuel zapowiedział w ubiegłym roku wejście do jeziora w ramach „Polar Plunge”, jeżeli chicagowscy uczniowie przeczytają w lecie ponad dwa miliony książek. Dzieci spełniły warunek, a burmistrz dotrzymał słowa. Rzucił przedtem wyzwanie aktorowi i gospodarzowi programu telewizyjnego „Late Night With Jimmy Fallon” w telewizji NBC, obiecując za to wzięcie udziału w jego programie. Fallon wszedł do jeziora w garniturze i krawacie.

Rahm Emanuel fot.Brooke Collins/City of Chicago

Rahm Emanuel fot.Brooke Collins/City of Chicago

Dochód z imprezy został przeznaczony na Olimpiadę Specjalną, organizację promującą od 1968 roku sprawność i aktywność fizyczną niepełnosprawnych umysłowo dzieci i dorosłych.

Przykład z dwóch celebrytów wzięło ponad 3 200 odważnych chicagowian, którzy w kostiumach kąpielowych lub różnych zabawnych przebraniach weszli do jeziora mimo panującego tego dnia mrozu i silnego wiatru.

(kc)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*