Modernizacja trzech stacji niebieskiej linii. Przygotuj się na utrudnienia

Modernizacja trzech stacji niebieskiej linii. Przygotuj się na utrudnienia

Pasażerowie komunikacji miejskiej mogą spodziewać się utrudnień w podróżowaniu ze względu na renowację trzech stacji kolejki CTA przy ulicach California, Damen i Western, w rejonie północnej części linii niebieskiej (Blue Line).

Stacja przy ulicy California zostanie zamknięta 4 września i otwarta po ukończeniu prac renowacyjnych sześć tygodni później, a więc 16 października.

Przystanek przy ulicy Damen będzie nieczynny od 20 października przez dziewięć tygodni. Ponownie zostanie oddany do użytku 22 grudnia. Zamknięcie tego obiektu przypadnie w okresie przedświątecznego, wzmożonego ruchu i może być szczególnie uciążliwe dla podróżnych, zwłaszcza jeśli zbiegnie się w czasie ze złymi warunkami atmosferycznymi, np. z wczesnymi mrozami i śnieżycami.

Dobrą wiadomością dla pasażerów CTA jest to, że stacja przy ulicy Western będzie ciągle działać w czasie prac renowacyjnych, ponieważ obiekt ten nie wymaga tak poważnego remontu jak przystanki przy ulicach California i Damen.

Reczniczka CTA, Tammy Chase, powiedziała telewizji FOX, że w czasie  remontów stacji pasażerowie nie będą korzystać ze specjalnych autobusów czarterowych, natomiast rozszerzony zostanie serwis autobusów, które normalnie kursują  na trasach sąsiadujących z północną częścią linii niebieskiej. M.in. częściej ma kursować autobus nr 56 jeżdżący po ulicy Milwaukee.

– Specjalne autobusy podstawiane są tylko wtedy, gdy wymieniana jest trakcja; gdy odbywa się remont stacji, nie jest to praktykowane – stwierdziła Chase.

Przystanki przy ulicach California i Damen zostały zbudowane pod koniec XIX wieku i nigdy nie przechodziły poważnego remontu. Stacja przy Western pochodzi z tego samego okresu, ale w 2001 r. została poddana remontowi, dlatego obecnie potrzebuje mniej reperacji.

Remonty stacji są cześcią większego przedsięwzięcia, mającego na celu usprawnienie połączenia kolejki CTA z lotniskiem O’Hare. Koszty realizacji tego projektu szacowane są na prawie pół mld dolarów. (ao)

Zdjęcie: Stacja „Damen” kolejki CTA linii niebieskiej fot.David Wilson/Wikipedia

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*