Mniej ciąż wśród chicagowskich nastolatek

Mniej ciąż wśród chicagowskich nastolatek

W Chicago jest zdecydowanie mniej przypadków ciąży wśród nastolatek, choć w dalszym ciągu jest ich więcej niż średnia krajowa.

Najnowsze dostępne dane pochodzą z 2014 roku. Wówczas na tysiąc dziewcząt w wieku 15-19 lat 32 zostawało matkami. W całym kraju na tysiąc nastolatek w tym samym wieku tylko 22,2 rodziło dzieci – to dane Centrum Kontroli i Prewencji Chorób.

Liczba ciąż wśród nastolatek w Chicago systematycznie spada od prawie dekady. W 1999 r. na tysiąc nastolatek 85,2 zachodziło w ciążę. Od tego czasu odnotowano spadek rzędu 62 procent. Dane przedstawiło biuro burmistrza, podkreślając, że spadek ciąż wśród nastolatek jest szczególnie zauważalny wśród afroamerykańskich dziewcząt.

Według biura burmistrza ciąże nastolatek prowadzą do problemów zarówno matek, jak i dzieci. Tylko 38 proc. młodocianych matek kończy szkołę średnią, a 2 proc. decyduje się na studia przed 30 rokiem życia.

W maju chicagowski departament zdrowia publicznego rozpoczął drugą fazę społecznej kampanii reklamowej pod hasłem „Chicago Wears Condoms” mającej na celu edukację nastolatków na temat bezpiecznego seksu i nieplanowanej ciąży.

(jm)

fot. Pixabay

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*