Młody Polak ofiarą tragedii na drodze

fot.geralt/pixabay.com

fot.geralt/pixabay.com

Polak zamieszkały w Elk Grove Village poniósł śmierć, gdy prowadzony przez niego samochód uderzył w tył przyczepy ciężarówki stojącej przy zjeździe z autostrady I-290 w Itasce. Do tragedii doszło w strefie robót drogowych.

Z policyjnego raportu wynika, że 30-letni Daniel A. Bozowski zjeżdżając prowadzoną przez siebie hondą na Thorndale Avenue uderzył w przyczepę, która była zaparkowana po lewej stronie rampy zjazdowej. Przyczepa nie była dołączona do ciężarówki. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. W hondzie Bozowskiego nie było pasażerów.

Policja stanowa wszczęła dochodzenie, które ma ustalić przyczyny wypadku.

Daniel Bozowski pozostawił żonę Joannę i 4-miesięcznego syna Alexa.

Tragiczny w skutkach wypadek miał również miejsce w północno-zachodniej dzielnicy Chicago. W poniedziałkowy wieczór BMW prowadzone przez 19-letniego mężczyznę uderzyło w tył pojazdu oczekującego na zmianę świateł na skrzyżowaniu w okolicy 5100 North Nagle Avenue.

Uderzony pojazd zderzył się z dwoma innymi samochodami, a BMW uderzyło w drzewo.

19-letni kierowca i 20-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala Advocate Illinois Masonic Medical Center, gdzie lekarze stwierdzili zgon kobiety. Życiu kierowcy nie zagraża niebezpieczeństwo. Wysunięto już przeciwko niemu zarzuty kryminalne.

Kierowca innego pojazdu uczestniczącego w wypadku jest hospitalizowany. Lekarze oceniają, że stan zdrowia 35-letniego mężczyzny jest stabilny.

Z wstępnych ocen policji wynika, że 19-letni kierowca BMW w chwili wypadku mógł być pod wpływem alkoholu. (ak)

 

 

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*