Mistrz świata w jedzeniu Big Maców

Mistrz świata w jedzeniu Big Maców

Rekord świata w jedzeniu słynnych kanapek sieci McDonalds – Big Maców – należy do emerytowanego strażnika więziennego Dona Gorske’go z Fond du Lac w Wisconsin.

Don Gorske pierwszego Big Maca zjadł 46 lat temu i kanapka od razu stała się jego ulubionym posiłkiem. Gorske tak rozsmakował się w Big Macach, że jadł przynajmniej jednego dziennie aż doszedł do imponującej liczby… 30 tysięcy kanapek. W 2016 roku, przy stanie 28 788 kanapek rekord Gorskego uznała Księga Rekordów Guinnessa. Mistrz udokumentował swoje osiągnięcie przy pomocy skrzętnie zebranych paragonów i opakowań.

64-letni emerytowany strażnik więzienny z Fond du Lac podkreśla, że nie kieruje nim chęć bicia rekordów, a po prostu bardzo lubi hamburgery. Don Gorski zapowiada, że zamierza kontynuować codzienną konsumpcję Big Maców i ma nadzieję, że za 14 lat, w wieku 78 lat zje swoją 40-tysięczną kanapkę.

Na pytania dziennikarzy dotyczącego stanu zdrowia Gorski odpowiedział, że czuje się świetnie, jego poziom cholesterolu i ciśnienie są w normie, a w ostatnich latach schudł pięć funtów.

Donowi Gorskemu gratulujemy rekordu, a firmie McDonalds – tak wiernego klienta.
(gd)

fot.Wikipedia

Categories: Chicago, Ciekawostki

Comments

 1. Rafał
  Rafał 8 maja, 2018, 03:05

  Schudł do ilu z ilu funtów 🙂

  Reply this comment
 2. Rafał
  Rafał 8 maja, 2018, 03:07

  Schudł do ilu z ilu funtów ?

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*