Mina Zikri – nowy dyrektor Northbrook Symphony Orchestra

Mina Zikri – nowy dyrektor Northbrook Symphony Orchestra

Dyrektor muzyczny Lira Ensemble – Mina Zikri będzie kierował Orkiestrą Symfoniczną Northbrook.

Northbrook Symphony Orchestra rozpoczęła sezon 2019/2020 pod batutą nowego i cenionego na świecie dyrygenta, Miny Zikri’ego. Otworzy on 40. jubileuszowy sezon Northbrook Symphony Orchestra. Zikri zastąpił dotychczasowego dyrektora muzycznego, Lawrence Rapchaka, który związany był z orkiestrą przez 17 lat.
41-letni Zikri jest związany z Northbrook Symphony Orchestra od 2003 r., pełni także funkcję dyrektora muzycznego w Oistrakh Symphony of Chicago oraz Lira Ensemble, znanego zawodowego zespołu w Stanach Zjednoczonych, specjalizującego się w polskiej muzyce, śpiewie i tańcu.
Zikri współpracuje też z legendarnym pianistą i dyrygentem Danielem Barenboim i jego orkiestrą West-Eastern Divan Orchestra, wyjeżdżając na liczne koncerty i festiwale międzynarodowe.

Maestro Zikri tytuł licencjata i magistra sztuki uzyskał na DePaul University w zakresie gry na skrzypcach, specjalizacji nauczycielskiej oraz dyrygentury. Jest członkiem wydziału DePaul University Community Music Division. W 2007 roku został wybrany do finałowej dwunastki, spośród 223 kandydatów z 40. krajów, podczas Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Gustava Mahlera w Niemczech.

(aos)
fot.Todd Rosenberg

Mina Zikri
fot.Todd Rosenberg

Categories: Chicago, Kultura

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*