Mimo nowego budżetu poziom kredytowy Illinois niewiele lepszy

Mimo nowego budżetu poziom kredytowy Illinois niewiele lepszy

Według agencji ratingowej S&P nowy budżet Illinois plasuje nasz stan na niewiele lepszym poziomie kredytowym niż dotychczasowy, będący najgorszym w kraju.

S&P Global Ratings opublikowała analizę nowego, wynoszącego 38,5 mld. dol. budżetu Illinois we wtorek, 5 czerwca.

Według agencji fakt, że budżet został uchwalony na czas – po raz pierwszy od objęcia stanowiska przez gubernatora Bruce’a Raunera – może mieć pewien pozytywny wpływ na rating kredytowy stanu Lincolna, jednak zwraca uwagę na fakt, że budżet powtarza błędy z przeszłości, m.in. bazuje na dochodzie i oszczędnościach, które mogą nigdy się nie zmaterializować.

Przykładowo, w budżecie znajduje się 270 mln dol. ze sprzedaży budynku stanowego Thompson Center, o zbycie którego bezskutecznie mówi się od wielu lat. Według agencji w budżecie nie ma również oszczędności na fundusz rezerwowy.

Do tej pory Illinois miało najniższy rating kredytowy ze wszystkich stanów, będący tylko jeden poziom powyżej najniższego, śmieciowego poziomu.

(jm)

fot.OZinOH/Flickr

Categories: Chicago

Comments

  1. RP
    RP 9 czerwca, 2018, 09:52

    Puki demokratyczna mafia nie zostanie wyeliminowana w wyborach, nic sie nie zmieni…Wy bedziecie placic a reszta bedzie uzywac.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*