Miliony na prewencję przemocy w Chicago

Miliony na prewencję przemocy w Chicago

Organizacje filantropijne, w tym Fundacja MacArthur, przekażą dziesiątki milionów dolarów na zapobieganie przemocy w Chicago.

W ciągu najbliższych pięciu lat MacArthur Foundation oraz ponad 40 innych organizacji filantropijnych przekaże łącznie 75 mln dol na zwalczanie przyczyn przestępczości w Chicago, takich jak bezrobocie, zacofanie ekonomiczne na zachodzie i południu miasta, brak edukacji i patologia rodziny.

Rzecznik inicjatywy stwierdził, że w niektórych podupadłych gospodarczo rejonach Chicago, gdzie jest duża przestępczość, panują tak złe warunki życia, jak w krajach Trzeciego Świata, ponieważ całe rodziny żyją w skrajnym ubóstwie, są niedożywione, często w bardzo złych warunkach sanitarnych.

Tymczasem w ostatni weekend przez Chicago ponownie przetoczyła się fala przemocy: 4 osoby zostały zabite i 16 odniosło obrażenia. Wśród śmiertelnych ofiar strzelanin jest 49-letnia kobieta, która przyjechała na weekend z innego stanu, by odwiedzić rodzinę. Przypadkowa kula trafiła ją, gdy stała na werandzie domu w rejonie skrzyżowania ulic 97th i Dobson.
(ao)

fot.Ewa Malcher

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*