Milionerzy opuszczają Chicago

Milionerzy wyprowadzają się z Chicago fot.tpsdave.pixabay.com

Milionerzy wyprowadzają się z Chicago fot.tpsdave.pixabay.com

Prawie 3 tys. osób, których majątek przekracza sumę miliona dolarów, wyprowadziło się w zeszłym roku z Chicago. To największy w skali Stanów Zjednoczonych odpływ milionerów, których odstraszają rosnące podatki, przestępczość i nierówności rasowe.

Zjawisko opuszczania Wietrznego Miasta przez milionerów opisuje raport sporządzony przez firmę badawczą New World Wealth. Wynika z niego, że w ubiegłym roku z Chicago wyjechało blisko 3 tys. osób, których majątek, nie wliczając wartości domu lub mieszkania, przekraczał milion dolarów. Oznacza to, że miasto straciło w 2015 r. dwa proc. najlepiej zarabiających mieszkańców.

Chicago jest miastem, które opuszcza najwięcej milionerów w skali kraju. Na świecie wyprzedza je pod tym względem tylko Paryż i Rzym. Milionerzy chętnie przenoszą się do Seattle i San Francisco, które przodują w rankingu napływu ludzi majętnych.

Spadająca popularność Wietrznego Miasta wynika, zdaniem autorów raportu, głównie z rosnących podatków, wzrostu przestępczości oraz napięć na tle rasowym.

(gd)

Categories: Chicago

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*