Milion dolarów na pomoc dzieciom migrantów

Milion dolarów na pomoc dzieciom migrantów

Stan Illinois przeznaczy milion dolarów w grantach dla dzieci z rodzin migrantów.

Migranci to przemieszczające się rodziny pracujące głównie na farmach. Stanowa Rada Edukacji ogłosiła we wtorek 7 marca, że tego lata rodziny te mogą liczyć na wsparcie na edukację swoich dzieci w ramach specjalnego programu. Organizacje, które chciałaby otrzymać pieniądze, muszą do piątku 10 marca złożyć podanie.

– Rodziny migrantów wspierają ważny sektor rolniczy w stanie Illinois. Jesteśmy odpowiedzialni za okazanie ich dzieciom życzliwości i wsparcia – powiedział stanowy szef ds. edukacji Tony Smith.

Co roku do Illinois przybywa około 7200 tymczasowych pracowników rolnych. Większość z nich pracuje przy odchwaszczaniu kukurydzy – krótkiej lecz intensywnej pracy niezbędnej w produkcji tego najważniejszego zboża w kraju. Ze względu na częste przemieszczanie się dzieci migrantów doświadczają wyjątkowych wyzwań pod względem akademickim.

(jm)

Categories: Chicago

Comments

 1. xyz
  xyz 9 marca, 2017, 11:55

  Wszystko dobrze, ale dlaczego z naszych podatkow od nieruchomosci?

  Reply this comment
 2. xyz
  xyz 9 marca, 2017, 19:55

  Dlaczego sie moj komentarz nie ukazal?

  Reply this comment
 3. RP
  RP 10 marca, 2017, 09:47

  Partyjka demokratyczna w akcji: beda obdarowywac ludzi ktorzy nie placa podatkow i ktorych nie powinno tutaj byc. Hipokryzja na calego za pieniadze podatnika.

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*